• Aktualności 2018/2019

• KONKURS "DO HYMNU"

VII 2018

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych "Do Hymnu" w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

Konkurs m.in. ma za zadanie:

1) uczczenie ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział,

2) doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,

3) wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której od wieków głównym nośnikiem była pieśń, poprzez wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze patriotycznym i analizę ich słów.

Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu "a cappella" przez co najmniej 50% wszystkich uczniów Szkoły:

1) Hymnu Państwowego - 4 zwrotki

2) polskich pieśni hymnicznych Marsz Polonia, Bogurodzica i Gaude Mater Polonia.

Ocenie jury będą podlegały m.in. na następujące elementy występu:

- Technika wykonawcza (intonacja, rytm, jednorodność brzmienia, znajomość tekstu przez poszczególnych wykonawców, czytelność tekstu w odbiorze)

- Interpretacja oraz całościowe wrażenie artystyczne.

- Liczba śpiewających uczniów (powyżej 60%, 70%, 80% wszystkich uczniów Szkoły jury przyznaje dodatkowo punkty).

- Wykonanie repertuaru konkursowego musi odbyć się "na żywo" i "z pamięci".

Pełny regulamin znajduje się na stronie: nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/

Więcej informacji znajduje się w zakładce O konkursie - gdzie podane są teksty poszczególnych pieśni.

Prosimy Państwa o włączenie się w to przedsięwzięcie poprzez wspólny śpiew w/w pieśni ze swoimi dziećmi. Prosimy też aby uczniowie Naszej szkoły, nauczyli się na pamięć tych pieśni do dnia 27.08.2018r.

Próby chóru szkolnego odbędą się: w dniach 27, 28 i 29 sierpnia 2018r. od godz.10.00 -12.00

Załącznik 1 - teksty

Gaude Mater Polonia