• Konkursy 2018/2019

 • KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI

  III 2019

    Dnia 5.III.2019r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kołaczkowicach odbył się II Gminny Konkurs Historyczno-Literacki. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV-VI PSP nr 1 w Busku-Zdroju.

    Uczestnicy konkursu zmagali się z trudnymi zadaniami z historii jak również z j. polskiego. Arkusz konkursowy miał formę testu składającego się z 8 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych. Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 27 punktów.

    Laureatami naszej szkoły zostali:

  Jakub Styczeń kl. V a - I miejsce

  Wiktoria Mazur kl. IV b - III miejsce

  Uczniowie zostali przygotowani przez Grażynę Grochowinę , n -la historii.

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

  III 2019

    Konkursu na najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint dla uczniów z klas VII-VIII

  Więcej informacji

  KONKURS - POKAZ "PANI WIOSNA"

  II 2019

    Konkurs kierowany jest do dziewczynek z klas I - III. Polega on na zaprezentowaniu swojego stroju jako "pani wiosna" podczas pokazu.

  Więcej informacji

  KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "NASZE ŚWIĘTOKRZYSKIE"

  II 2019

    Nasze Świętokrzyskie to wyjątkowa kraina, w której historia łączy się z dniem dzisiejszym. To tu możemy podziwiać moc przepięknych zabytków, gdzie słychać szepty historii. Na tej ziemi wyrasta niezwykła przyroda, której symbolem jest prastara Puszcza Jodłowa. W naszym województwie ludzie pracują, inwestują, co dzień rozwiązują setki problemów, wprowadzają dużo innowacji.

    W pewnym momencie może się wydawać, ze każdy dzień jest identyczny. Wtedy warto się zatrzymać i pomyśleć. Może czas na odpoczynek, relaks, a może potrzeba czegoś jeszcze, może. kąpieli solankowej lub innych zabiegów balneologicznych.

    W tej edycji Konkursu zapraszamy Was, drodzy Uczestnicy i Opiekunowie na wycieczkę do Buska-Zdroju - niezwykłego uzdrowiska, gdzie wiele osób odzyskało zdrowie..

  REGULAMIN KONKURSU

  KONKURS "LET'S READ" 2019

  II 2019

    Serdecznie zapraszamy do udziału w 8 edycji Wewnątrzszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Let's Read". W tym roku szkolnym swoją wiedzę i umiejętności językowe będą mogli sprawdzić uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej. Celem konkursu jest motywowanie naszych uczniów do nauki języka angielskiego poprzez czytanie literatury obcojęzycznej oraz zachęcanie ich do poszerzenia słownictwa wykraczającego poza ramy podstawy programowej, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności korzystania ze słowników.

    Konkurs polega na przeczytaniu ze zrozumieniem, proponowanej przez zespół nauczycieli języka angielskiego lektury, a następnie wykorzystaniu zdobytej wiedzy podczas pisania testu ze znajomości tej lektury.

     Szczegóły znajdziecie Państwo poniżej w regulaminie konkursu.

  Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy!!!

  REGULAMIN KONKURSU

  ZGODA RODZICA

  KONKURS "CO NAM W DUSZY GRA?"

  II 2019

  Zapraszamy serdecznie uczniów do udziału w konkursie "CO NAM W DUSZY GRA". Eliminacje odbędą się 15 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr1 w Busku- Zdroju. Szczegóły znajdują się w załącznikach.

  Organizatorzy: Edyta Maj, G.Kopacz-Sowa, M.Walczak

   

  KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

  REGULAMIN KONKURSU

  KONKURS PLASTYCZNY "PANI WIOSNA"

  II 2019

    

  REGULAMIN KONKURSU

  KONKURS CZYTELNICZY "HUMOR DOBRY MAM, BO LEKTURKI SZKOLNE ZNAM"

  II 2019

    

  REGULAMIN KONKURSU

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "GWIAZDA ŚWIĄTECZNA"

  XII 2018

    

  KONKURS "UBIERZMY RAZEM CHOINKĘ"

  XII 2018

    14 XII 2018 na buskim rynku odbyła się już V edycja konkursu "Ubierzmy razem choinkę" zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Do udziału zgłosiło się 12 placówek edukacyjnych z terenu gminy. Nasza szkoła również wzięła udział w tym wydarzeniu. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek: Grażyny Grochowiny, Renaty Karwat, Beaty Olszewskiej, Ewy Skrzeszewskiej, Dominiki Narwojsz oraz Magdaleny Kajderowicz przygotowywali ozdoby choinkowe. Wszystkie dekoracje zostały wykonane wyłącznie z naturalnych, ekologicznych produktów m. in. szyszek, makaronu, drewna i juty.

     Mimo niezbyt przyjemnej aury, uczestnikom dopisywały świetne humory. Po przydzieleniu drzewka przedstawiciele naszej szkoły- uczennice kl. VIII wraz z panią Grażyną Grochowiną- zabrali się do przystrajania choinki. Na drzewku zawisły drewniane krążki ozdobione makaronem, jutowe kokardy, zwierzątka z szyszek oraz łańcuch ze słomy lnianej. Obok, na drewnianym pieńku zasiadł ekologiczny skrzat Czesław, który będzie pilnował spokoju w mieście w tym świątecznym czasie.:) Pracy wtórował śpiew pastorałek i kolęd przez nasze urocze aniołki z kl. I b: Kasię i Gabrysię.

    Kiedy komisja ogłaszała wyniki, wszystkim uczestnikom serca biły szybciej. Z lekkim zdenerwowaniem przysłuchiwaliśmy się nazwom szkół lub przedszkoli, które zdobywały wyróżnienie. Ku naszej uciesze okazało się, że nasz trud został doceniony -zajęliśmy I miejsce i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 600 zł!!! :) Gratulujemy zdobywcom II i III miejsca. Dziękujemy za doskonałą zabawę i zachęcamy do obejrzenia wszystkich choinek.

  PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

  XII 2018

    12 grudnia w BSCK odbył się przegląd kolęd i pastorałek pt. "Anielskie Kolędowanie".

    Kasia Zając i Gabrysia Grochowina z klasy IB godnie reprezentowały naszą szkołę. Pięknie zaśpiewały pastorałkę pt. "Bosy pastuszek". Dodatkowym atutem był również strój dziewczynek nawiązujący do wykonanego utworu.

  Oklaskom nie było końca.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekunowie Beata Olszewska i Edyta Maj

  KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III "ZŁOTA POLSKA JESIEŃ"

  XI 2018

    Dnia 13 listopada odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu. Wszystkie prace były niezwykłe i pokazywały kreatywność młodych autorów. Panie miały problem z wybraniem najlepszych, stąd decyzja, by przyznać kilka równorzędnych miejsc.

  Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

  I miejsca:

  Adam Wójcik, Maja Szydłowska, Gabriela Gierka, Trelińska Amelia

  II miejsca:

  Oskar Szczepański, Katarzyna Zając, Wiktoria Przyłudzka, Lena Lasota, Aleksandra Makowska.

  III miejsca:

  Filip Molisak, Anna Płatek, Nikodem Kowalski, Amelia Wężowicz

  Organizatorzy: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

  KONKURS "DO HYMNU" W 300 SZKOŁACH W CAŁEJ POLSCE

  26 IX 2018

  Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych w 100.rocznicę odzyskania niepodległości.

    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Busku-Zdroju została zakwalifikowana, jako jedyna z buskich placówek oświatowych, do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych pod nazwą "Do Hymnu".

    Konkurs organizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA i bierze w nim udział 300 szkół z całej Polski.

    Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 zostały wybrane do zaprezentowania trzy hymny: "Mazurek Dąbrowskiego", " Bogurodzica" i "Marsz Polonia".

    Próby rozpoczęły się już w wakacje. Uczniowie i rodzice zostali zapoznani z regulaminem konkursu, treścią utworów, linią melodyczną. Równolegle trwała nauka tekstów i ich muzycznego wykonania.

    Przesłuchanie konkursowe przed komisją wyznaczoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się w środę, 26 września 2018 roku o godz. 12.30 na sali gimnastycznej. Na czas konkursu sala ta została efektownie udekorowana. Dominowały barwy narodowe- biel i czerwień. Uwagę przykuwały prześliczne, okazałe róże wykonane z krepiny przez uczniów i nauczycieli.

    We wspólnym śpiewie wzięło udział aż 350 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Ubrani w szkolne stroje galowe, czyli białe koszule, bluzeczki i czarne spódniczki, spodnie, wyglądali dostojnie i po prostu pięknie. Każdy uczeń dumnie prezentował na piersi biało-czerwony kotylion. Duża grupa młodzieży wystąpiła w strojach krakowskich.

    Uczniów, nauczycieli, rodziców i komisję konkursową przywitała dyrektor PSP 1, pani Beata Borek. Podkreśliła wagę konkursu, który dla szkoły stał się patriotyczną uroczystością.

    Następnie pani Edyta Maj- nauczycielka muzyki w PSP 1, stanęła przed ogromnym chórem i jak profesjonalny dyrygent, spokojnie ze skupieniem, dała umówiony znak dzieciom oraz młodzieży i. zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" oraz kolejne pieśni. Utwór "Marsz Polonia" został wykonany na głosy. Dodatkowym utrudnieniem dla uczniów był fakt, iż musieli oni zaśpiewać a cappella.

    Z tym trudnym wyzwaniem poradzili sobie wszyscy znakomicie. W oczach rodziców czy nauczycieli można było zobaczyć łzy wzruszenia.

    Pani dyrektor dziękując uczniom i nauczycielom, też nie kryła wzruszenia i dumy. Komisja konkursowa wręczyła dla szkoły okazały dyplom uznania. Każdy z uczestników też został nagrodzony imiennym dyplomem za udział w tym przedsięwzięciu.

    Występ dzieci i młodzieży z PSP 1 to nie tylko lekcja, to prawdziwe święto- święto patriotyzmu i muzyki. Na pewno pełne emocji i zaangażowania wykonanie pieśni nauczyło uczniów szacunku do kraju, jego historii, kultywowało pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski, rozbudziło poczucie dumy wobec dorobku minionych pokoleń.

    Inicjatorką i organizatorem konkursu w szkole była pani Edyta Maj, która opracowała muzycznie utwory, mobilizowała uczniów, prowadziła intensywne próby zwracając uwagę na każdy szczegół. Współpracowały panie: Barbara Wnuk-Spirowska, Grażyna Kopacz-Sowa, Małgorzata Walczak. Dużą pomocą służyły panie Anna Owsińska, Grażyna Grochowina, Marzena Noga, Anna Szwajka oraz Aneta Okraj i Aleksandra Anyż

  HYMN

  BOGURODZICA

  KONKURS "DO HYMNU"

  VII 2018

  Szanowni Państwo!

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych "Do Hymnu" w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

  Konkurs m.in. ma za zadanie:

  1) uczczenie ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez czynny w nich udział,

  2) doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,

  3) wzbudzenie zainteresowania historią polskiego Państwa i Narodu, której od wieków głównym nośnikiem była pieśń, poprzez wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze patriotycznym i analizę ich słów.

  Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu "a cappella" przez co najmniej 50% wszystkich uczniów Szkoły:

  1) Hymnu Państwowego - 4 zwrotki

  2) polskich pieśni hymnicznych Marsz Polonia, Bogurodzica i Gaude Mater Polonia.

  Ocenie jury będą podlegały m.in. na następujące elementy występu:

  - Technika wykonawcza (intonacja, rytm, jednorodność brzmienia, znajomość tekstu przez poszczególnych wykonawców, czytelność tekstu w odbiorze)

  - Interpretacja oraz całościowe wrażenie artystyczne.

  - Liczba śpiewających uczniów (powyżej 60%, 70%, 80% wszystkich uczniów Szkoły jury przyznaje dodatkowo punkty).

  - Wykonanie repertuaru konkursowego musi odbyć się "na żywo" i "z pamięci".

  Pełny regulamin znajduje się na stronie: nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/

  Więcej informacji znajduje się w zakładce O konkursie - gdzie podane są teksty poszczególnych pieśni.

  Prosimy Państwa o włączenie się w to przedsięwzięcie poprzez wspólny śpiew w/w pieśni ze swoimi dziećmi. Prosimy też aby uczniowie Naszej szkoły, nauczyli się na pamięć tych pieśni do dnia 27.08.2018r.

  Próby chóru szkolnego odbędą się: w dniach 27, 28 i 29 sierpnia 2018r. od godz.10.00 -12.00

  Dziękujemy

  Załącznik 1 - teksty

  Gaude Mater Polonia

  Marsz Polonia I-II zwrotka

  Marsz Polonia III-VII zwrotka

  Bogurodzica część I

  Bogurodzica część II

  Jeszcze Polska Nie Zginęła IV zwrotki

   

  Archiwum aktualności rok 2017/2018